Our Study Centers
SL# Location of Branch Name of Branch Manager Branch Code
1 Alakunda Rajendra Kumar Mallik SSC-068
2 Balasore Amiya Ranjan Mallick SSC-009
3 BALHAR (ANGUL) SANGHAMITRA SINGH / JITENDRIYA BEHERA SSC-175
4 Banarpal Sukadev Parida SSC-084
5 Bargarh Bijaya Ketan Mohanty SSC-132
6 BHUBANESWAR JYOTI RANJAN PRADHAN SSC-162
7 BHUBANESWAR,(NUM-LOCK) SOUMYA DARSAN ROUT SSC-164
8 BIRMAHARAJPUR(SUBARNPUR) RAJESH BHOINA SSC-176
9 Choudakulat Amar Kumar Mishra SSC-141
10 Cuttack Sasmita Sahoo SSC-001
11 Derabis (kendrapara) Umakanta Kar SSC-160
12 Dhalapur (Dhenkanal) Bhagabat Nanda SSC-151
13 Dhenkanal Pravat Dehury SSC-113
14 Gadasanga Ranjan behera SSC-112
15 GATIROUTPATNA(CUTTACK) BINOD KUMAR PATI SSC-174
16 Gunupur Rajesh Kumar Adda SSC-131
17 Itamati Mr.Bijaya Kumar SSC-130
18 Jagatpur (Near Station) Bhabani Prasad Tripathy SSC-060
19 Jagatpur(Ipicol Chowk) Lochan Behera SSC-128
20 Jajpur Road Susanta Ku Nayak SSC-062
21 Janhapank(Boudh) Ramesh Chandra Dehury SSC-149
22 Jatni Biswajit Behera SSC-043
23 Junagarh Sunil Ku Singh SSC-031
24 KANTABANJHI (BOLANGIR) RAKESH KUMAR JAIN SSC-170
25 Kasinagar (gajapati) Akasi majji SSC-136
26 Kendal(Jagatsinghpur) Chandan Kumar sethi SSC-135
27 KENDAL(JAGATSINGHPUR) Mrs.Mamata Mahasethi SSC-135
28 Kendrapara Saroj Kumar Swain SSC-030
29 Khambeswarpali Sadananda Meher SSC-146
30 KHORDHA SOUMENDRA SATAPATHY SSC-165
31 KUHUDI (KHORDHA) DILLIP KUMAR PRADHAN SSC-166
32 M.Rampur Rabirasmi Mahakud SSC-114
33 Malud Manash Ranjan Palei SSC-082
34 MANOHARPUR,WEST SINGHBHUM(JHARKHAND) SANATAN MUNDARI SSC-168
35 Marshaghai Bichitrananda Rout SSC-153
36 Mathakaragola Jinmayee Dash SSC-123
37 Mohana Joseph Gamango SSC-155
38 NARASINGHPUR (BLSR) PRAVAKAR KHATUA SSC-161
39 Nayabazar, Cuttack Satya Narayan Acharya SSC-171
40 Nayagarh Malay Das SSC-085
41 NAYAKSHI,MANGALABAGN,CUTTACK Biranchi narayan Patra SSC-173
42 Nemalo Rakesh Kumar Sahoo SSC-147
43 NTPC-KANIHA SUBASH CH SAHOO SSC-044
44 Nuahat(Arakhapur) Jitendra Kumar Swain SSC-143
45 Pabitra Nagar Mkt.Com Susanta Kumar Pradhan SSC-157
46 Palasagora Miss Kamini Sahu SSC 137
47 Parjang Mamata Samal SSC-051
48 PATTAMUNDAI GYANA RANJAN DHAL SSC-144
49 PINGUA (DHENKANAL) Miss Rubi Barik SSC-163
50 POTTANGI (KORAPUT) SAI RAM COMPUTER SSC-172
51 RAYAGADA SANTOSH KU LIMA SSC-108
52 ROURKELLA (CHIPSUMS), TANWIR AHMAD KHAN SSC-167
53 RUPSA (BALASORE) NITYANANDA PANDA SSC-091
54 Salebhata Rajesh Kuar Sahu SSC-006
55 salipur Rakesh Kumar sahoo SSC-110
56 Sambalpur (dhanupali) Sujit Nanda SSC-081
57 TALCHER Swarup Sundar Mishra SSC-154
58 Telenga pentha Susanta Behera /Bikash Mohanty SSC-111
59 Ulunda (sonepur) Sujit Ku Panda SSC-142
60 Umerkote (Nabrangpur) SURESH KUMAR ACHARYA SSC-150